Шымкент қаласы
Білім басқармасының
"Ж.Аймаутов атындағы №64 мектеп-гимназиясы"
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Телефоны приемной:
8(7252) 20-36-88
+7(707) 889-82-40
Версия для
слабовидящих
27
апрель
2026

математиканы кешенді тексеру анықтамасы

Ж. Аймауытов атындағы №64 мектеп-гимназиясының 2026 жылғы 13 сәуірдегі №311  бұйрығына сәйкес «Мұғалімнің шеберлігін, теориялық білімін, сабақ беру әдіс-тәсілдерін, сабақтың өтілуін, жаңа технологияны тиімді пайдалануын, мемлекеттік стандарттың орындалуын, оқушылардың шығармашылық  қабілеттерін арттыру, математика-информатика пәнінен білімін тексеру, білім сапасын қадағалау мақсатында»

13.04.25-24.04.25 ж. аралығында 11сыныптарда  математика пәнінің өтілуін  кешенді тексеру анықтамасы 


Мақсаты: Оқушылардың мемлекеттік стандартқа сай білім деңгейін анықтау, ҰБТ-ға дайындық барысын саралау және есептеу дағдыларын тексеру.

 Сартаева Калима - математика пәнінің мұғалімі. Сабақ беретін сыныптары 11 «а, ә,б».  Еңбек өтілі 37 жыл,  санаты жоғары,  зерттеуші-педагог. Мұғалімнің күнтізбелік тақырыптық жоспары мен қысқа мерзімді сабақ жоспары бар, бекітілген талапқа сай. 15.04.256күні 11а сыныбында«Екінші ретті тұрақты коэффициентті біртекті сызықтық дифференциалдық теңдеулер» тақырыбында өткізген сабағына ендім. Сыныпта 24оқушы бар, Бағысбай Аяна,Исмагулова Айдана,Скендирова Зарина -ауру,Магомедов Сұлтанбек-дәлелді,Ынтықбай Ақерке –себепсіз жоқ,сыныптағы оқушылардың жұмыс дәптерлері түгел, тексерілген . Сабақтың тақырыбымен таныстырып, мақсаттарын қойды. Үй жұмысын оқушылар интерактивті тақтада берілген  дұрыс жауаптармен тексеріп, өзін өзі бағалады. «Миға шабуыл», «Ой қозғау» әдісі бойынша оқушылар өткен сабақтағы білімдерін қайта жаңғыртты. Білімді өзектендіру, проблеманы қою арқылы арқылы жаңа тақырыпты түсіндірді. Жұптық, топтық жұмыс жасалды. «Бос кестені толтыр», «Сәйкестендіру» тесті, «Mатематикалық сауаттылық есептері» ұсынылды. Әрбір тапсырмаға дескриптор құрылып, бағалау критерийлері  нақты қойылған. Әр түрлі әдіс–тәсілдерді қолданып,оқушыларды әр тапсырмадан кейін ынталандырып отырды. Оқушылар  оқулықпен жұмыс жасады.Әр тапсырмадан кейін қалыптастырушы бағалау жасап отырды. Сабақтың тақырыбы мен мазмұндық сипаты байланысып, тақырып ашылды. Оқушылар белсенді сабаққа қатысты. Есептерді жылдам, шапшаң, ойша, ауызша шығаруға төселген, тапсырмаларды орындау кезінде дескриптор арқылы нақты қадамдар жасалынды, белгіленген критерийлер негізінде оқушылар нақты қол жеткізген нәтижелерімен бағаланды, кері байланыс орнатылды. 

Оқушылардың басым бөлігі тақырыпты жақсы меңгергенін көрсетті. Есептеу алгоритмдерін дұрыс қолдана біледі.Кейбір оқушылар қателіктер жіберді. Мәтінді есептерді математикалық модельге айналдыруда қиындықтар кездесті.Оқушылар сәйкестендіру тестін,өмірмен байланысқан ҰБТ  тапсырмаларын орындады. «Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік»

құндылығын қалыптастыра отырып,оқушылар оқу барысында табандылық танытып, берілген тапсырмаларды жауапкершілікпен орындап қиындықтарды жеңуге ұмтылаы және өз нәтижесін жақсарту үшін жүйелі түрде еңбектенді..Оқушылар білім мен дағдыларын сапалы меңгеруге талпынып, алған білімін өмірлік жағдаяттарда қолдана білді, уақытты тиімді пайдаланып, өз ісіне ұқыптылық пен жауапкершілікпен қарауды үйренді..Сабақ жоғары дәрежеде  өтті. 



Қорытынды:


1.  Оқу үлгерімі төмен оқушылармен қосымша жұмыс жүргізіліп, білім сапасын көтеру басшылыққа алынсын.

  Ұсыныс:


1.ҰБТ форматындағы күрделілігі жоғары есептерді шығаруға, әсіресе логикалық құрылымдарға баса назар аудару.

2.Оқушылардың формулаларды жаттау деңгейін емес, оларды практикада қолдану дағдысын дамыту.

3.Қате жіберілген тақырыптар бойынша қайталау жұмыстарын жүргізу және жеке кеңес сағаттарын ұйымдастыру.

4.Үлгерімі төмен оқушылардың сынып жетекшісі және ата-аналарымен бірлесе отырып   жұмыс жүргзілсін. 



Тексерген:                                                                                        Макулбекова Р.А.

                                                                                                            Эралиева С.А.

Ж. Аймауытов атындағы №64 мектеп –гимназияның 202 жылғы   №311 бұйрығына сәйкес 13.04-24.04.26 аралығында 9,10-сыныптардағы математика оқу пәнінің жүргізілу барысын,мұғалімнің  шеберлігін,теориялық білімін,сабақ беру әдіс-тәсілдерін, сабақ өтілуін,технологияны тиімді пайдалануын,мемлекеттік стандарттың орындалуын,білім сапасын қадағалау мақсатындағы кешенді тексеру

Анықтамасы



Жакыпбекова Ажар Торехановна- математика пәнінің мұғалімі.   9 «а,ә,б,в»сыныбтарына алгебра және геометрия пәндерінен сабақ береді,  еңбек өтілі-34 жыл, жоғарғы санаттағы педагог-зерттеуші. Мұғалімнің күнтізбелік тақырыптық жоспары мен қысқа мерзімді сабақ жоспары бар, бекітілген, талапқа сай. Сыныптағы оқушылардың жұмыс дәптерлері түгел, тексерілген. 

            15.04.2026 күні 9 «Б» сыныбына алгебра   пәнінен «Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру» тақырыбындағы сабағына  қатыстым.Сабақ оқушыларға жағымды ахуал туғызып «Тригонометрия» сөзінің әрбір әріпіне бір-біріне жақсы тілектер айтумен басталды. Сыныпты «Stopwatch.com» платформасы арқылы топтарға бөлді. «WORDWALL» платформасы арқылы өтілген формулаларды пысықтады. «Өзіңді тексер» әдісімен үй жұмысын тексерді. Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстырды, оқулықпен жұмыста,топпен, жеке, жұппен  жұмыста жұмыста  әр тапсырмаға дескриптор жасалған, бағалау критерийлеріне сүйеніп бағаладау жүргізді.Сабақтың тақырыбы мен мазмұндық сипаты байланысып, тақырып кең ашылды. Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында өзара қолдау, серіктестік, ал жеке жұмыс орындау кезінде өзіндік жауапкершілік сезілді.Сабақта үздіксіз оқуға ,жаңашылдыққа талпыну құндылықтарын, сыныптастарына көмек көрсету құндылығын дарытты. Оқушылар сабаққа белсенді қатысты. «Математиктер биі» атты сергіту сәтін өткізді,олда сабақ тақырыбымен үндесті. Сабақты «Тригонометрия біздің өмірімізде»тақрыбында ЖИ арқылы жасалған видеомен  қорытындылады. Сабақта  жаңа әдіс тәсілдер тиімді қолданылды. Кері байланыс алынды.



Тусиббекова Алтынай Ибрагимджановна - математика пәнінің мұғалімі.   9 «Ғ», 10 «Ә» сыныбына алгебра және геометрия пәндерінен сабақ береді,  еңбек өтілі -28 жыл, жоғарғы санаттағы педагог-зерттеуші. Мұғалімнің күнтізбелік тақырыптық жоспары мен қысқа мерзімді сабақ жоспары бар, бекітілген талапқа сай. Сыныптағы оқушылардың жұмыс дәптерлері түгел, тексерілген. 

            15.04.2026 күні 9 «Ғ» сыныбына алгебра   пәнінен «Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру» тақырыбындағы сабағына  қатыстым. Сабақта оқушыларды  ЖИ  арқылы топтарға бөлді. «WORDWALL»  платформасы арқылы алдыңғы тақырыпты оқушыларға жүйелі жүргізе отырып, оқушылармен жеке жұмыс жүргізді.. Оқушылар  оқулықпен, топпен, жеке, жұппен  жұмыс жасалды. Сабақ барысында үй жұмысын тексеру үшін интербелсенді тақтаның көмегімен әр тапсырмаға дескриптор жасалған, бағалау критерийлеріне сүйеніп бағалады.. Сабақтың тақырыбы мен мазмұндық сипаты байланысып, тақырып ашылды. Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік,үздіксіз оқу құндылықтарын, айналасындағыларға көмек көрсету құндылығын дарытты. Оқушылар белсенді түрде сабаққа қатысты. Логикалық тапсырмалар орындату арқылы сергіту сәтін өткізді. Сабақты тест тапсырмалары арқылы қорытындылады. Сабақта  жаңа әдіс тәсілдер қолданылды. Кері байланыс алынды.


Мамытова Рахима Елемесовна   - математика пәнінің мұғалімі. Сабақ беретін сыныптары 

10 «А, Б, В, Ғ».   Еңбек өтілі 34 жыл,  санаты жоғары,  зерттеуші-педагог. Мұғалімнің күнтізбелік тақырыптық жоспары мен қысқа мерзімді сабақ жоспары бар, бекітілген талапқа сай. Сыныпта 22 оқушы бар, сыныптағы оқушылардың жұмыс дәптерлері түгел, тексерілген.            

     13.04.2025ж күні 10 «А» сыныбымен өткізген сабағына ендім.Сабақ тақырыбы «Кездейсоқ шамалардың сандық сипаттамалары». Оқушылар  шаттық шеңбері әдісі арқылы«Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле!» әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Мұғалім «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықты  қолданып, пәнаралық байланыс орнатты.Үй жұмысын оқушылар интерактивті тақтада берілген  дұрыс жауаптармен тексеріп, өзін өзі бағалады. «Жеке жұмысты «WORDWALL»  платформасы арқылы алдыңғы тақырыпты оқушыларға жүйелі жүргізе отырып, оқушылармен жеке жұмыс жүргізді. «Кім жүйрік?» әдісі арқылы орындатты. Сабақта оқушыларды  ЖИ   арқылы топтарға бөлді.Топтық жұмыста «Супер жүйрік топ» әдісі арқылы қолданбалы есептерді шешу ұсынылып, оқушылардың ойлау қабілетін дамытты.Оқушылар есептерді жылдам, шапшаң, ойша, ауызша шығаруға төселген, Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында бір-біріне құрмет, достық көмек жасап отырды.  Сабақ жан жақты қамтылып жоғары деңгейде  өтті, сабақ барысында АКТ-ны дұрыс  пайдалана білді. Сабақ өмірмен байланыстырылған. Оқушылар белсенді қатысып, өз білімдерін көрсете білді. Үлгерімі төмен оқушыларға қосымша тапсырмалар берілді, оқушылар дескриптор бойынша жұмыс жасады. Белгіленген критерийлер негізінде оқушылар нақты қол жеткізген нәтижелерімен бағаланды, кері байланыс орнатылды. 



Қорытынды:

1.  Оқу үлгерімі төмен оқушылармен қосымша жұмыс жүргізіліп, білім сапасын көтеру басшылыққа алынсын.

       Ұсыныс:

1.Үлгерімі төмен оқушылардың сынып жетекшісі және ата-аналарымен бірлесе отырып   жұмыс жүргзілсін. 

2.Сабақта белсенді оқушыларды олимпиадаларға қатыстыруға көңіл бөлу.




   Кешенді тексеру комиссиясының мүшелері:  А.Т Абуова

                                                                                                               Тусиббекова А.И.

Ж. Аймауытов атындағы №64 мектеп-гимназиясының 2026 жылғы №311 бұйрығына сәйкес «Мұғалімнің шеберлігін, теориялық білімін, сабақ беру әдіс-тәсілдерін, сабақтың өтілуін, жаңа технологияны тиімді пайдалануын, мемлекеттік стандарттың орындалуын, оқушылардың шығармашылық  қабілеттерін арттыру, математика пәнінен білімін тексеру,білім сапасын қадағалау мақсатында»13.04.26-24.04.26 ж. аралығында 

7, 8 сыныптарда  математика пәнінің өтілуін тексеру

Анықтамасы

Идирисбаева Гүлнар 7 «а,ә,б,в» сыныптарына математика пәнінен сабақ береді. 

Еңбек өтілі -38 жыл, педагог-зерттеуші.Мұғалімнің қысқа мерзімді жоспары,  ұзақ мерзімді  жоспарлары бар, бекітілген. Оқушылардың жұмыс дәптерлері және бжб, тжб дәптерлері тексерілген.

15.04.26 ж күні 7 «В» сыныбының «Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану». тақырыбындағы сабағына ендім. Сабақта оқушыларды стикерлер бойынша 4 топқа бөлді. «Миға шабуыл»  әдісі арқылы алдыңғы тақырыптарға тоқталып өтті. Оқушылар  оқулықпен,топпен, жеке, жұппен  жұмыс жасалды. Сабақ барысында үй жұмысын тексеру үшін «Өзіңді тексер» әдісін, әр тапсырмаға дескриптор жасалған, бағалау критерийлеріне сүйеніп бағалады.. Сабақтың тақырыбы мен мазмұндық сипаты байланысып, тақырып ашылды. Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік,үздіксіз оқу құндылықтарын, айналасындағыларға көмек көрсету құндылығын дарытты. Оқушылар белсенді түрде сабаққа қатысты. Логикалық тапсырмалар орындату арқылы сергіту сәтін өткізді. Сабақты тест тапсырмалары арқылы қорытындылады. Сабақта  жаңа әдіс тәсілдер қолданылды. Кері байланыс алынды. 

Амангелді Айгерім – математика пәнінің мұғалімі. Сабақ беретін сыныптары: 7 «Г». Еңбек өтілі – 2 ай, санаты – педагог. Мұғалімнің күнтізбелік-тақырыптық жоспары мен қысқа мерзімді сабақ жоспарлары талапқа сай құрылған. 20.04.2026 ж. күні 7 «Г» сыныбымен өткізілген күнделікті сабағына қатыстым. Сыныпта барлығы –19 оқушы. Сабақтың тақырыбы: «Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану».Сабақ күнделікті оқу үдерісіне сай ұйымдастырылды.Сабақтың басында мұғалім оқушылармен амандасып, сабаққа дайындығын тексерді. Өткен тақырыпты қайталау мақсатында сұрақ-жауап жүргізіліп, «Wordwall» платформасы арқылы тапсырмалар орындатылды.Жаңа тақырыпты түсіндіру барысында мұғалім бейнематериалды тиімді пайдаланды. Атап айтқанда, YouTube платформасынан алынған түсіндірме видео арқылы оқушыларға тақырыпты көрнекі әрі түсінікті жеткізді. Бұл әдіс оқушылардың қызығушылығын арттырып, тақырыпты жеңіл қабылдауына ықпал етті.Мұғалім оқушылардың жұмысын бақылап, қажет кезінде бағыт-бағдар беріп отырды.Сабақтың соңында білімді бекіту мақсатында «Kahoot!» платформасы арқылы қысқаша тест тапсырмалары жүргізілді. Мұғалім әр кезең сайын кері байланыс беріп, оқушылардың оқу жетістіктерін бақылап отырды.Жалпы, сабақ күнделікті сабақ талаптарына сай, жүйелі және мазмұнды өтті. Оқу мақсатына қол жеткізілді.

        Мунашева Камшат Кудеровна  7«ғ» сыныптарына математика пәнінен сабақ береді. Еңбек өтілі -32 жыл, педагог-зерттеуші .Мұғалімнің қысқа мерзімді жоспары,  ұзақ мерзімді  жоспарлары бар, бекітілген. Оқушылардың жұмыс дәптерлері және бжб, тжб дәптерлері тексерілген.

16.04.26 ж күні 6 «Ә» сыныбының «Шамалар арасындағы тәуелділіктерді берілу тәсілдері» тақырыбындағы сабағына ендім. Сабақта оқушыларды  кеспе қағаз   таңдау арқылы топтарға бөлді. «WORDWALL» , б.тсс  платформасы арқылы алдыңғы тақырыпты оқушыларға жүйелі жүргізе отырып, оқушылармен жеке жұмыс жүргізді.. Оқушылар  оқулықпен, топпен, жеке, жұппен  жұмыс жасалды. Сабақ барысында үй жұмысын тексеру үшін интербелсенді тақтаның көмегімен әр тапсырмаға дескриптор жасалған, бағалау критерийлеріне сүйеніп бағалады.. Сабақтың тақырыбы мен мазмұндық сипаты байланысып, тақырып ашылды. Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік,үздіксіз оқу құндылықтарын, айналасындағыларға көмек көрсету құндылығын дарытты. Оқушылар белсенді түрде сабаққа қатысты. Логикалық тапсырмалар орындату арқылы сергіту сәтін өткізді. Сабақты тест тапсырмалары арқылы қорытындылады. Сабақта  жаңа әдіс тәсілдер қолданылды. Кері байланыс алынды.

  Зиядақызы Құралай  - математика пәнінің мұғалімі. Сабақ беретін сыныбы  7 «д».  Еңбек өтілі 25 жыл,  санаты жоғары,  зерттеуші-педагог. Мұғалімнің күнтізбелік жоспары мен күнделікті сабақ жоспары бар, бекітілген талапқа сай. 14.04.2026 ж күні 7 «Д» сыныбымен өткізген сабағына ендім. Барлығы -21 оқушы.  Сабақ тақырыбы «Рационал өрнектерді қосу және азайтуға есептер шығару». Мұғалім “Ғаламшарлар аймағы.”әдісі бойынша оқушылардың бір-біріне жақсы көңіл күй сыйлауына жағдай жасап, жағымды психологиялық ахуал қалыптастыруды ұйымдастырды. «Планеталар » әдісі бойынша 1.Күн, 2.Жер, 3.Ай деп 3 топқа бөлді.






Мұғалім сабақты жаңартылған білім мазмұнында өтті, WorldWall платформаcы арқылы өткенді қайталады және бекітті,   әр тапсырмаға дескриптор қойылған. Топтық жұмысқа тапсырма беріп, шыққан есептің жауабын сәйкестендірді. Тапсырмалар дұрыс жауабы «ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ» деген сөз шықты.Оқушыларды құндылықтарды білуге, пәндік білімін дамытуға  арналды .Әр тапсырмадан соң кері байланыс беріп отырды. Оқушылар сабаққа белсене қатысып, тапсырмаларды дескрипторға сүйеніп орындады. Мұғалім түрлі әдіс-тәсілдерді қолданды, пәнаралық байланыс орнатты. Жеке, топтық, жұптық жұмыстар жүргізілді.Сабақ мақсатына жетті.


Эралиева Сандугаш  - математика пәнінің мұғалімі. Сабақ беретін сыныптары  8 «а, ә, б, в».  Еңбек өтілі 21 жыл,  санаты жоғары,  зерттеуші-педагог. Мұғалімнің күнтізбелік жоспары мен күнделікті сабақ жоспары бар, бекітілген талапқа сай. 16.04.2026 ж күні 8 «В» сыныбымен өткізген сабағына ендім. Барлығы -23 оқушы.  Сабақ тақырыбы «Жазықтықтағы координаталар әдісі». Мұғалім шаттық шеңбері әдісі арқылы сабақта жағымды психологиялық ахуал орнатты. Random Group Generator платформасымен оқушыларды 3 топқа бөлді. Мұғалім сабақты жаңартылған білім мазмұнында өтті, WorldWall платформаcы арқылы өткенді қайталады және бекітті,   әр тапсырмаға дескриптор қойылған.  Jeopardy платформасымен сергіту сәтін өткізді, сергіту сәті оқушыларда құндылықтарды білуге, пәндік білімін дамытуға  арналды .Әр тапсырмадан соң кері байланыс беріп отырды. Оқушылар сабаққа белсене қатысып, тапсырмаларды дескрипторға сүйеніп орындады. Мұғалім түрлі әдіс-тәсілдерді қолданды, пәнаралық байланыс орнатты. Жеке, топтық, жұптық жұмыстар жүргізілді.Сабақ мақсатына жетті.


Бердимуратова Айбаршын  - математика пәнінің мұғалімі. Сабақ беретін сыныптары  8 «г, ғ, д».  Еңбек өтілі 22 жыл,  санаты жоғары,  зерттеуші-педагог. Мұғалімнің күнтізбелік жоспары мен күнделікті сабақ жоспары бар, бекітілген талапқа сай. 14.04.2026ж күні 8 «ғ» сыныбымен өткізген сабағына ендім. Барлығы -22 оқушы.  Сабақ тақырыбы «Квадрат теңсіздіктерді шешуге есептер шығару». Мұғалім сабақтын тақырыбы және мақсаттарымен таныстырды. Үй жұмысын интерактивті тақтада берілген дұрыс жауаптармен тексерді.  «Миға шабуыл» әдісі арқылы  өтілген тақырыптарды қайталады. Мұғалім сабақты жаңартылған білім мазмұнында өтті, WorldWall платформаcы арқылы өткенді қайталады және бекітті,   әр тапсырмаға дескриптор қойылған.  Оқушылар сәйкестендіру тестін, өмірмен байланысқан функционалдық сауаттылық есептерін  орындатты. Әр тапсырмаға дескриптор жасалып, қалыптастырушы бағалау жүргізіліп  отырды.  Оқушылар сабаққа өте белсенді қатысып отырды. Сабақ жоғары дәрежеде  өтті.



Қорытынды:

Оқу үлгерімі төмен оқушылармен қосымша жұмыс жүргізіліп, білім сапасын көтеру басшылыққа алынсын

           Ұсыныс:

  1. Үлгерімі төмен оқушылардың сынып жетекшісі және ата-аналарымен бірлесе отырып   жұмыс жүргзілсін. 
  2. Сабақта белсенді оқушыларды олимпиадаларға қатыстыруға көңіл бөлу.


.

Тексерген:                                                                                      Н. Алимбекова

                                                                                                                       К. Мунашева

Ж. Аймауытов атындағы №64 мектеп –гимназияның 202 жылғы   №311 бұйрығына сәйкес 13.04-24.04.26 аралығында 5,6-сыныптардағы математика оқу пәнінің жүргізілу барысын,мұғалімнің  шеберлігін,теориялық білімін,сабақ беру әдіс-тәсілдерін, сабақ өтілуін,технологияны тиімді пайдалануын,мемлекеттік стандарттың орындалуын,білім сапасын қадағалау мақсатындағы кешенді тексеру

Анықтамасы

Сабаққа қатысудағы мақсат – пән мұғалімінің қолданатын әдіс-тәсілдерін, оқушылардың сабаққа қызығушылығын дамыту деңгейін анықтау.

Жақып Назерке Манапқызы 5 «а,ғ», 6 «б»  сыныптарына математика пәнінен сабақ береді. Еңбек өтілі 2 жыл, санаты – педагог.  Мұғалімнің қысқа мерзімді жоспары,  ұзақ мерзімді   жоспарлары бар, бекітілген. Оқушылардың жұмыс дәптерлері және бжб, тжб дәптерлері тексерілген. 16.04.2026ж. күні 5 «А» сыныбының «БҰРЫШ» тақырыбындағы сабағына ендім. Сабақта оқушыларды ЖИ бойынша 3 топқа бөлді. «Wordwall»   платформасы арқылы алдыңғы тақырыптарға тоқталып өтті. Оқушылар  оқулықпен,топпен, жеке, жұппен  жұмыс жасады. Сабақ барысында үй жұмысын тексеру үшін интербелсенді тақтаның көмегімен әр тапсырмаға дескриптор жасалған, бағалау критерийлеріне сүйеніп бағалады.. Сабақтың тақырыбы мен мазмұндық сипаты байланысып, тақырып ашылды. Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік,үздіксіз оқу құндылықтарын, айналасындағыларға көмек көрсету құндылығын дарытты. Оқушылар белсенді түрде сабаққа қатысты. Нейрожаттығу, екі қол әдісі арқылы сергіту сәтін өткізді. Сабақты жеке тапсырма, ауызша сұрау  арқылы қорытындылады. Сабақта  жаңа әдіс тәсілдер қолданылды. Кері байланыс алынды.

Тусиббекова Алтынай Ибрагимджановна  5 «Ә,Б» сыныптарына математика пәнінен сабақ береді. Еңбек өтілі -28 жыл, педагог-зерттеуші. Мұғалімнің қысқа мерзімді жоспары,  ұзақ мерзімді  жоспарлары бар, бекітілген. Оқушылардың жұмыс дәптерлері және бжб, тжб дәптерлері тексерілген. 14.04.26 ж күні 5 «Б» сыныбының «Мәтінді есептер шығару» тақырыбындағы сабағына ендім. Оқушыларға жағымды ахуал туғызу үшін, бір-біріне жақсы тілектер айтты. Сабақтың тақырыбымен таныстырып, мақсаттарын қойды. Үй жұмысын интерактивті тақтада берілген  дұрыс жауаптармен оқушылар өзін-өзі тексерді. «Ой қозғау» әдісі бойынша өткен тақырыптарды қайталады. Оқушылар  оқулықпен, топпен, жеке, жұппен  жұмыс жасалды. Сабақ барысында үй жұмысын тексеру үшін интербелсенді тақтаның көмегімен әр тапсырмаға дескриптор жасалған, бағалау критерийлеріне сүйеніп бағалады. Сабақтың тақырыбы мен мазмұндық сипаты байланысып, тақырып ашылды. Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын, айналасындағыларға көмек көрсету құндылығын дарытты. Оқушылар белсенді түрде сабаққа қатысты. Логикалық тапсырмалар орындату арқылы сергіту сәтін өткізді. Сабақты тест тапсырмалары арқылы қорытындылады. Сабақта  жаңа әдіс тәсілдер қолданылды. Кері байланыс алынды.


Мунашева Камшат Кудеровна  5 «в,г,д», 6 «ә» сыныптарына математика пәнінен сабақ береді. Еңбек өтілі -32 жыл, педагог-зерттеуші.Мұғалімнің қысқа мерзімді жоспары,  ұзақ мерзімді  жоспарлары бар, бекітілген. Оқушылардың жұмыс дәптерлері және бжб, тжб дәптерлері тексерілген.15.04.26 ж күні 5 «в» сыныбының «БҰРЫШ» тақырыбындағы сабағына ендім. Сабақта оқушыларды  ЖИ  арқылы топтарға бөлді. «WORDWALL» , б.тсс  платформасы арқылы алдыңғы тақырыпты оқушыларға жүйелі жүргізе отырып, оқушылармен жеке жұмыс жүргізді.. Оқушылар  оқулықпен, топпен, жеке, жұппен  жұмыс жасалды. Сабақ барысында үй жұмысын тексеру үшін интербелсенді тақтаның көмегімен әр тапсырмаға дескриптор жасалған, бағалау критерийлеріне сүйеніп бағалады.. Сабақтың тақырыбы мен мазмұндық сипаты байланысып, тақырып ашылды. Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік,үздіксіз оқу құндылықтарын, айналасындағыларға көмек көрсету құндылығын дарытты. Оқушылар белсенді түрде сабаққа қатысты. Логикалық тапсырмалар орындату арқылы сергіту сәтін өткізді. Сабақты тест тапсырмалары арқылы қорытындылады. Сабақта  жаңа әдіс тәсілдер қолданылды. Кері байланыс алынды.


Амангелді Айгерім – математика пәнінің мұғалімі.Сабақ беретін сыныптары: 6 «Г». Еңбек өтілі – 2 ай, санаты – педагог. Мұғалімнің қысқа мерзімді жоспары,  ұзақ мерзімді  жоспарлары бар, бекітілген. Оқушылардың жұмыс дәптерлері және бжб, тжб дәптерлері тексерілген.

17.04.26 ж күні 6 «Г» сыныбының «Нақты процестердің графиктерін қолданып шамалар арасындағы тәуелділіктерді зерттеу.Тура пропорционалдық және оның графигі» тақырыбындағы сабағына ендім. «Wordwall»  платформасы арқылы алдыңғы тақырыптарға тоқталып өтті. Оқушылар  оқулықпен, жеке, жұппен  жұмыс жасалды. Сабақтың тақырыбы мен мазмұндық сипаты байланысып, тақырып ашылды. Тапсырмаларды орындау кезінде уақытты тиімді пайдалану мақсатында «Online Stopwatch»  қолданылып, оқушылардың жұмыс қарқыны реттелді. Жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік,үздіксіз оқу құндылықтарын, айналасындағыларға көмек көрсету құндылығын дарытты. Оқушылар белсенді түрде сабаққа қатысты. Нейрожаттығу арқылы сергіту сәтін өткізді. Сабақты тест тапсырмалары арқылы қорытындылады. Сабақта  жаңа әдіс тәсілдер қолданылды. Кері байланыс алынды.


Зиядақызы Құралай 6 «а,в,ғ», сыныптарына математика пәнінен сабақ береді. Еңбек өтілі -25 жыл, педагог-зерттеуші. Мұғалімнің қысқа мерзімді жоспары,  ұзақ мерзімді  жоспарлары бар, бекітілген. Оқушылардың жұмыс дәптерлері және бжб, тжб дәптерлері тексерілген.20.04.26 ж күні 6 «ғ» сыныбының «Нақты процестердің графиктерін қолданып шамалар арасындағы тәуелділіктерді зерттеу» тақырыбындағы сабағына ендім. Сабақта оқушыларды  ЖИ   арқылы топтарға бөлді. «WORDWALL» , б.тсс  платформасы арқылы алдыңғы тақырыпты оқушыларға жүйелі жүргізе отырып, оқушылармен жеке жұмыс жүргізді.. Оқушылар  оқулықпен, топпен, жеке, жұппен  жұмыс жасалды. Сабақты өмірден мысалдар келтіріп, оқушылар сабаққа белсенді қатысып отырды. Әр тапсырмаға дескриптор жасалған, бағалау критерийлеріне сүйеніп бағалады.. Сабақтың тақырыбы мен мазмұндық сипаты байланысып, тақырып ашылды. Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік,үздіксіз оқу құндылықтарын, айналасындағыларға көмек көрсету құндылығын дарытты. Оқушылар графикке қарап, өздігінен тапсырма құрастырып, оны шешіп, өз ойларын айтты.Функцияналдық тапсырмалар орындату арқылы сергіту сәтін өткізді. Сабақты қорытынды сұрақтар қою арқылы қорытындылады. Сабақта  жаңа әдіс тәсілдер қолданылды. Кері байланыс алынды.


Қорытынды:

1.  Оқу үлгерімі төмен оқушылармен қосымша жұмыс жүргізіліп, білім сапасын көтеру басшылыққа алынсын.

        Ұсыныс:

  1. Үлгерімі төмен оқушылардың сынып жетекшісі және ата-аналарымен бірлесе отырып   жұмыс жүргзілсін. 
  2. Сабақта белсенді оқушыларды олимпиадаларға қатыстыруға көңіл бөлу.



Кешенді тексеру комиссиясының мүшелері:                                     Л. Беркимбаева 

                                                                                                                      А. Бердимуратова 

                                                                                                                      А. Жақыпбекова







Прокомментировать
Введите код с картинки:* Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив